13.00 – 13.30
Açılış: USCFF Bir Festival’in Öyküsü
Konuşmacılar Bengi Semerci, Franck Finance-Madureira
Etkinlik Dili Türkçe, İngilizce*
13.30 – 14.30
Ustalık Sınıfı: Yolande Zauberman
Konuşmacı Yolande Zauberman
Moderatör Franck Finance-Madureira
Etkinlik Dili Türkçe, İngilizce*
14.45 – 15.40
Panel: Edebiyattan, Sinemaya Orlando!
Konuşmacılar Anna Margarita Albelo, Şenay Kara, Bulut Sezer
Moderatör Franck Finance-Madureira
Etkinlik Dili Türkçe, İngilizce*
16.00 – 16.45
Konuşmalar: Türkiye’de Yabancı Yapımlarla İş Birliği
Konuşmacılar İpek Erden, Beste Yamalıoğlu
Moderatör Berfin Demirat
Etkinlik Dili Türkçe
17.00 – 18.00
Analiz: Magarsus
Konuşmacılar Yunus Ozan Korkut, Berkay Ateş, Deniz Şaşmaz Oflaz, Yamaç Okur
Moderatör İzlem Oktay
Etkinlik Dili Türkçe
12.30 – 13.15
Atölye Filmimi Nasıl Çekerim: Yapımcılık
Konuşmacı Anna Maria Aslanoğlu
Etkinlik Dili Türkçe
13.30 – 14.30
Analiz: Oyunculuk
Konuşmacı Erdem Şenocak
Moderatör İpek Erden
Etkinlik Dili Türkçe
14.45 – 15.45
Panel: Sinemada İfade Özgürlüğü
Konuşmacılar F. Serkan Acar Film koop, Damla Kırkalı SinemaTV Sendikası, Emre Yetim Oyuncular Sendikası
Moderatör Lalehan Öcal
Etkinlik Dili Türkçe
16.00 – 16.45
Ustalık Sınıfı: Ayşenil Şamlıoğlu
Konuşmacı Ayşenil Şamlıoğlu
Moderatör Bengi Semerci
Etkinlik Dili Türkçe
17.00 – 18.00
Ustalık Sınıfı: Emin Alper
Konuşmacı Emin Alper
Moderatör İrem Akbal
Analiz: Kurak Günler
Etkinlik Dili Türkçe
12.30 – 13.15
Konuşmalar İran ve Türkiye Modernleşmesinin Beyaz Perdeye Yansıması (1965-80)
Konuşmacı Farhad Eyvazi
Moderatör Makbule Aras
Etkinlik Dili Türkçe
13.30 – 14.30
Atölye Filmimi Nasıl Çekerim: Belgesel
Konuşmacı Deniz Tortum
Etkinlik Dili Türkçe
14.45 – 15.45
Konuşmalar Belgeselle Tanışma
Konuşmacı Enis Rıza Sakızlı
Moderatör Soner Sert
Etkinlik Dili Türkçe
16.00 – 16.45
Atölye Filmimi Nasıl Çekerim: Yönetmenlik
Konuşmacılar Ceylan Özgün Özçelik, Tunç Şahin
Etkinlik Dili Türkçe
12.30 – 14.30
Atölye Proje Dosyası Hazırlama ve Pitching
Konuşmacılar Armağan Lale, Ali Vatansever
Etkinlik Dili Türkçe
14.45 – 15.45
Atölye Dağıtım
Konuşmacılar Said Aksoy Başka Sinema, Mert Eraslan MUBI
Etkinlik Dili Türkçe
16.00 – 16.45
Konuşmalar Festivallerle Tanışma: Clermont-Ferrand Uluslararası Film Festivali
Konuşmacı Julie Rousson
Moderatör Burcu Aykar
Etkinlik Dili İngilizce
12.30 – 13.15
Analiz: Kısa Film Yapmak
Konuşmacılar Barış Kefeli, Cansu Menlikli, Kasım Ördek, Nükhet Taneri, Özgürcan Uzunyaşa
Moderatör Onur Güler
Etkinlik Dili Türkçe
13.30 – 14.30
Konuşmalar Festivallerle Tanışma: Drama Uluslararası Kısa Film Festivali
Konuşmacı Yorgos Zois
Moderatör Cansu Menlikli
Etkinlik Dili İngilizce
14.45 – 15.45
Konuşmalar Platformlarla Tanışma
Ahmet Toğaç Film Dayanışması Platformu, Tuvana Simin Günay Kurgucular Dayanışması, Ezgi Sözmen Susma Bitsin
Etkinlik Dili Türkçe
16.00 – 16.45
Konuşmalar Sinemada Hapishane, Bilgi Kraliçesi
Konuşmacılar Zeynep Ocak Kutsal Motor, Gizem Bayıksel
Etkinlik Dili Türkçe
17.00 VisionIST Kapanış
*Simultane tercüme yapılacaktır.